Massa: A lehetõ legtöbb pontot kell szereznünk az idén
Felipe Massa, a Ferrari brazil versenyzõje a csapat által kiadott hivatalos interjúban szerdán elárulta, ha nem is sikerül megnyerniük az idény elsõ versenyét, a Bahreini Nagydíjat, nagyon fontos volna, hogy a lehetõ legtöbb pontot szerezzék hétvégén.
Kilikk nagyfelbontásért
Felipe Massa, a Ferrari brazil versenyzõje a csapat által kiadott hivatalos interjúban szerdán elárulta, ha nem is sikerül megnyerniük az idény elsõ versenyét, a Bahreini Nagydíjat, nagyon fontos volna, hogy a lehetõ legtöbb pontot szerezzék hétvégén.
Massa elmondta, nagyon optimistán várja a szezonnyitót, hiszen a téli teszteken kiválóan teljesített a csapat új autója, az F10-es konstrukció, noha tisztában van azzal, hogy több erõs csapat is van a mezõnyben, így nagyon kemény világbajnoki sorozat vár rájuk.
„Jó érzéseim vannak. Nyilvánvalóan a földön kell járnunk, mert tudjuk, hogy nagyon nehéz világbajnokság vár ránk, sok jó csapat van jó autókkal és versenyzõkkel” – mondta a 2008-as év ezüstérmese.
„Az érzéseim persze nagyon jók, hiszen úgy vélem, a téli tesztek során elvégzett munka alapján nagyon pozitívak lehetnek a gondolataink az autónkkal és a csapattal kapcsolatban. Nagyon versenyképesek voltunk.”
„Ez mutatja, hogy jól felkészített autóval vághatunk neki a szezonnak, de egyértelmû, hogy minden nap továbbra is keményen kell dolgoznunk, hogy javítsunk a helyzetünkön és az autónkon versenyrõl-versenyre. De nagyon motivált vagyok.”
„Igen, nagyon elégedett vagyok a téli tesztek alakulásával. Nagyon motivált vagyok és nagyon bízom benne, hogy nem pusztán jobban kezdhetjük a szezont, mint tavaly, de az egész idény során jobbak is lehetünk. Úgy tûnik, jó formában vagyunk, jó autóval vághatunk neki az évnek, amely nagyon megbízható is, ami különösen fontos lesz idén.”
Massa elmondta, az elsõ versenyen a célja egyértelmûen az, hogy a lehetõ legtöbb pontot szerezze, még akkor is, ha esetleg nem sikerül harcolniuk a gyõzelemért.
„A célom egyértelmûen, hogy sok pontot szerezzek Bahreinben. Ez most persze könnyebb lesz, hiszen a gyõzelemért idén 10 helyett 25 egység jár. Szóval remélem, hogy sokat gyûjthetünk majd, de még ha nem is sikerül nyernünk, fontos, hogy jó irányba induljunk el a szezon elején és minél több pontot szerezzünk.”
Mint ismert, az idénynyitó Bahreini Nagydíjnak otthont adó versenypályán Massa kétszer is nyerni tudott pályafutása során, most azonban a szervezõk változtattak a vonalvezetésen. A brazil versenyzõ mindazonáltal elárulta, csapatával közösen nagyon remélik, hogy a 2010-es versenygép valamennyi pályán kiválóan teljesít majd.
„Igen, most egy kicsit más lesz majd, hiszen van néhány új kanyar, különösen a második szektorban. De remélem, hogy az autónk minden pályán jól teljesít, nem csak Bahreinben, Olaszországban vagy bárhol. Remélem, hogy az autónk minden pályán jó lesz, beleértve a bahreini pálya új szakaszát is.”
A Ferrari versenyzõje emellett elmondta, biztos benne, hogy remek partnerkapcsolatot alakíthat majd ki az idény során újdonsült csapattársával, a kétszeres világbajnok Fernando Alonsóval.
„Évek óta versenyzem a Ferrarinál, évek óta kapcsolatom van a Ferrarival, szóval elmondhatom, hogy nagyon boldog vagyok, keményen nyomhatom a gázt. Az egész csapat olyan, mint egy nagy család. Most pedig itt van nekünk Fernando, aki nagyon szeretne jól teljesíteni és remélem, hogy-nagyon jól tudunk majd együtt dolgozni. Bízom abban, hogy erõs páros lehetünk minden egyes versenyen, s együtt küzdhetünk a gyõzelmekért és a világbajnoki címért.”
Forrás: F1Center