Hivatalos Ferrari nyilatkozatok a Abu Dhabi Nagydíj után
Az Abu Dhabi Nagydíjat Sebastian Vettel a harmadik míg Kimi Räikkönen a hatodik helyen zárta. Íme a nyilatkozatok.
Sebastian Vettel:
“Azt hiszem, fontos versenyünk volt ma: az utolsó körökben szerettem volna további két pozíciót nyerni, mert a sebesség adott volt; de nehéz volt előzni, mert az előttem álló is élvezte a vontatás előnyét. Ennek ellenére csapatként megérdemeltük a dobogós helyezést és remélem, ez lendületet is ad. Nehéz év volt, hullámzó teljesítménnyel, így elégedett vagyok ezzel az eredménnyel. Ami 2016-os teljesítményünket illeti, azt hiszem, nem kell történeteket mondani, vagy kitalálni valamit. Úgy gondolom, többre számítottunk, de a szezon első fele után, ahol több pontot is szerezhettünk volna, azt hiszem, valódi erőt mutattunk. Az elmúlt néhány versenyen nagyon jó versenysebességgel rendelkeztünk, mindig a Red Bull-lal tudtunk harcolni és talán még kicsit gyorsabbak is voltunk: de szombatonként ez nem volt igaz és ez a vasárnapokat nehezebbé tette. Összességében megmutattuk a csapat erősségét. A hangulat sértetlen és tudom, hogy keményen fogunk dolgozni, mert a Ferrari megérdemli a felemelkedést. Összességben sokat tanultunk, fejlődést értünk el. A mai Nico napja, gratuláció neki. Azt hiszem, szerencsével nem lehet világbajnoki címet szerezni és ez a tisztelet jele. Megérdemelten lett bajnok.”
Kimi Räikkönen:
“Nem volt könnyű versenyem, az autó rendben volt, de szenvedtem a gumikkal. A rajt után jó pozícióban voltam, de az első szett lágy keveréken szenvedtem; az etap végén újra életre keltek, de pozíciókat veszítettünk. Amikor Seb közel került hozzám, tudtam, hogy más stratégián van és elengedtem őt. Nyilvánvalóan trükkös év volt, messze nem ilyet szerettünk volna, de később sikerült mindent jól csinálni. Most folytatni kell ezt az irányt és remélhetőleg a jövő évben, az új autóval oda jutunk, ahol lenni szeretnénk.”
Maurizio Arrivabene, csapatfőnök:
“Ez a dobogós helyezés motivációt jelent az egész csapat számára, a gyárban dolgozóknak, akik a nyár óta keményen dolgoznak és azoknak, akik a pályán vannak, akik soha nem adták fel. Egyértelmű, hogy nem értük el céljainkat, ám az utolsó verseny mutatja, hogy jó irányba haladunk.”
Forrás: F1Hungary