Hamilton agyonverte a mezönyt
Lewis Hamilton elképesztõ elõnnyel szerezte meg az elsõ rajtkockát a Kanadai Nagydíj idõmérõjén. A Ferrarik Robert Kubicától is kikaptak. A pálya ijesztõ állapotban van Montrealban. öt kûlönbözõ csapat pilótája végzett az elsõ öt helyen a Kanadai Nagydíj idõmérõ edzésén, de Lewis Hamilton mindenkit megalázott az utolsó pillanatban futott körével, így az angol versenyzõ tavaly után idén is az elsõ rajtkockából indul majd a holnapi versenyen
A Ferrariknak nem fekûdt a pálya utolsó szakasza, bár Kimi Räikkönen így is a harmadik helyen zárt, az igazi párbaj Robert Kubica és Hamilton között zajlott. Az utolsó elõttiként leintett lengyel néhány másodpercre elsõ volt, azonban a mclarenes elképesztõ, több mint hattizedes elõnnyel futott be végûl (Räikkönen majdnem egy másodpercet kapott!). Könnyen lehet, hogy a csapat minimális mennyiséget tankolt Hamilton kocsijába, és a biztonsági autó bejövetelére játszanak holnap.
Fernando Alonso az utolsó szöget is beverte Nelsinho Piquet F1-es karrierjének koporsójába: míg a spanyol a ragyogó negyedik helyet szerezte meg, addig a kis brazil csak a 15. idõt futotta a Renault-val. Alonso hibázott is, ahogy tavaly, idén sem érzi a célegyenes utáni kanyart. Felipe Massa csak a 6., Heikki Kovalainen pedig a 7. lett, jócskán lemaradva csapattársaiktól
A kvalifikáció kimondottan rossz körûlmények között zajlott, az aszfalt a pálya több pontján is elkezdett mállani, ki tudja, mi lesz holnap. Mark Webber szerint, aki pont emiatt vágta falhoz a Red Bull-t, holnap inkább motocross versenyt kellene rendezni, nem Forma-1-es futamot.
Az idõmérõn csak 19 versenyzõ vett részt, Sebastian Vettel harmadik edzésen összetört autóját nem tudták versenyképes állapotba hozni a Toro Rossó-nál. Jenson Button is csak névleg vett részt a Hondával, ugyanis az autó sebességváltója elromlott, így mindössze három kört teljesített. Csapattársa, Rubens Barrichello viszont elégedett lehet, hiszen a 9. helyre hozta be az autót.
Nincs öröm a Toyotánál, a csapat idén elsõ alkalommal nem juttatott autót az idõmérõ utolsó szakaszába, az egyébként edzésmenõ Jarno Trulli háromszor is megpördûlt, az olasz veteránt még csapattársa, Timo Glock is elverte.
A futam holnap magyar idõ szerint este hét órakor kezdõdik.
Kanadai Nagydíj, idõmérõ edzés, Montreal, 2008.06.07.
# | Név | Csapat | Idõ | Kör |
1. |
Lewis Hamilton
|
McLaren
|
1:17.886 | 19 |
2. |
Robert Kubica
|
BMW Sauber
|
1:18.498 | 14 |
3. |
Kimi Räikkönen
|
Ferrari
|
1:18.735 | 23 |
4. |
Fernando Alonso
|
Renault
|
1:18.746 | 22 |
5. |
Nico Rosberg
|
Williams
|
1:18.844 | 26 |
6. |
Felipe Massa
|
Ferrari
|
1:19.084 | 23 |
7. |
Heikki Kovalainen
|
McLaren
|
1:19.089 | 25 |
8. |
Nick Heidfeld
|
BMW Sauber
|
1:19.633 | 21 |
9. |
Rubens Barrichello
|
Honda
|
1:20.848 | 25 |
10. |
Mark Webber
|
Red Bull
|
nincs ideje | 15 |
11. |
Timo Glock
|
Toyota
|
1:18.031 | 19 |
12. |
Kazuki Nakajima
|
Williams
|
1:18.062 | 19 |
13. |
David Coulthard
|
Red Bull
|
1:18.238 | 19 |
14. |
Jarno Trulli
|
Toyota
|
1:18.327 | 16 |
15. |
Nelson Angelo Piquet
|
Renault
|
1:18.393 | 18 |
16. |
Sebastien Bourdais
|
Toro Rosso
|
1:18.916 | 10 |
17. |
Adrian Sutil
|
Force India
|
1:19.108 | 12 |
18. |
Giancarlo Fisichella
|
Force India
|
1:19.165 | 12 |
19. |
Jenson Button
|
Honda
|
1:23.565 | 3 |
20. |
Sebastian Vettel
|
Toro Rosso
|
nincs ideje | – |
Forrás: www.vezess.hu