Red Bull 1-2!Massa 7 Alonso Nem ért célba

10034chiA Red Bull Racing versenyzője, Sebastian Vettel végzett az élen a 2010. évi formula-1-es világbajnoki sorozat harmadik futamán, a Maláj Nagydíjon. A német pilótát csapattársa, Mark Webber, valamint a mercedeses Nico Rosberg követi.

24. P. de la Rosa Sauber nem indult 0

A harmadik helyről rajtoló Sebastian Vettel gyakorlatilag a rajtnál eldöntötte a futamot, amikor kibújva Nico Rosberg mellett, majd az első kanyarban kifékezve Mark Webbert az élre állt. Innentől lényegében csapattársa végig a nyomában haladt, de előzési pozíció közelébe sem tudott kerülni. A német hibátlanul vezetett, megérdemelt győzelmet aratott.Kitűnő versenyt futott a harmadik-negyedik-ötödik helyen célba érő Rosberg, Kubica, Sutil trió. A német első Mercedesszel elért dobogójának örülhetett, bár a két Red Bullal szemben esélye sem volt. A lengyel erőn felül teljesített Renault-jával, míg Sutil kiállta Hamilton támadásait.
Az időmérőn magát eltaktikázó, Hamilton, Alonso, Massa és Button alkotta négyes közül a 2008-as világbajnok tudott a legjobban előretörni. A McLaren brit pilótája néhány kör alatt a legjobb tízbe került, ám onnantól kegyetlen csatát kellett vívnia minden egyes pozícióért. Petrovval vívott hatalmas csatájából még győztesen került ki, ám a hajrában beragadt Adrian Sutil mögé, így hiába a kései tankolás és az így feltett lágy gumi, be kellett érnie a hatodik hellyel.A másik három pilótát illeti, Massa csendben merészkedett előre és végül hetedik helyen zárt, Button már a 10. körben kereket cserélt, így egész futamon másra sem figyelt, mint a gumik életben tartására. Hős lehetett volna Fernando Alonsóból, aki éppen a jelenlegi világbajnokkal folytatott csatát a nyolcadik pozícióért, mikor az egész versenyen akadozó váltója az utolsó előtti körben megadta magát.Tovább folytatódik Michael Schumacher rémálomszerű idénye, a német hétszeres világbajnok korán, motorhiba miatt volt kénytelen feladni a futamot.