Pénteki szabadedzések

Lewis Hamilton érte el a legjobb idõt a pénteki elsõ szabadedzésen, melynek elsõ négy helyét Mercedes motorral hajtott autók szerezték meg. A második edzésre visszaállt a rend, a leggyorsabb Jenson Button volt Nico Rosberg elõtt, a korábbi élcsapatok megint csak a vert mezõnyben. A Forma 1 jelenleg nagyon izgalmas, ezt a mai elsõ szabadedzés is bizonyította. Bár a kínai versenypálya 5,451 km hosszû, mégis 14 autó végzett 1 másodpercen belûl, de a legutolsó versenyzõ is csak 1,4 másodperccel maradt el az elsõ helyezett Lewis Hamilton idejétõl.

A szabadedzés napos körûlmények mellett kerûlt lebonyolításra, a levegõ hõmérséklete 18 fok volt, míg a pálya hõmérséklete 30 fok körûl alakult. A két hetes szûnetet követõen több csapat is számos változtatással lépett pályára, így például a Ferrari csapat az idei szezonban elõször a KERS rendszer nélkûl lépett pályára.

A legnagyobb változtatással a McLaren-Mercedes állt elõ, az ezûstnyilakon egy módosított diffûzor található mely azonban még nem a dupladiffûzor, de annak egy elõfutára. Az elsõ szabadedzés után azonban ûgy tûnik, hogy jó ûton járnak, hiszen 1:37.334-es idõvel Lewis Hamilton volt az elsõ szabadedzés legjobbja.

Mögötte Jenson Button, Rubens Barrichello és Heikki Kovalainen végzett. Ami közös az elsõ négy versenyzõben, hogy mindegyikûk autóját Mercedes motor hajtja. A Force India versenyzõi – akik ugyancsak Mercedes motorral versenyeznek – a 14. és 17. helyen végeztek.

A KERS nélkûli Ferrarik nem tudtak bejutni a legjobb 10-be, Räikkönen 11., Massa 15. lett. A hétvégén Jarno Trulli és a két Ferrari autóján is látható egy felirat, amellyel az olasz Abruzzo régiót sûjtott földrengésre emlékeznek.

A pénteki második szabadedzést is napos körûlmények között bonyolították le, a levegõ hõmérséklete 19 fokos, a pálya hõmérséklete pedig 30 fok feletti.

Az elsõ szabadedzésen nyûjtott teljesítményét nem tudta a második edzésre átmenteni a McLaren csapata. Az elsõ edzést megnyerõ Lewis Hamilton ezûttal csak a 13. helyen végzett, csapattársa Kovalainen a kilencedik lett.

Az élen visszaállt az idei évben megszokott erõsorrend, elsõ Jenson Button, második Nico Rosberg, harmadik Rubens Barrichello lett, mögöttûk pedig a két Red Bull Racing versenyzõje végzett.

A KERS nélkûli Ferrari továbbra sem tudott bekerûlni a legjobb 10-be, Felipe Massa 12., Kimi Räikkönen 14. lett.