„Ez kellett” – fájdalmakkal versenyezve is kimászott a gödörből Sainz
Ausztráliában a második körben, Imolában a második kanyarban esett ki Carlos Sainz, így elmondható, Szaúd-Arábia óta nem teljesített versenyt a Ferrarival. Az elmúlt hetekben sokat hibázó spanyol mély gödörbe került, ám Miamiban az időmérőn elért második és a versenyen szerzett harmadik helyével most sikerült véget vetnie a peches időszakának.
„Pontosan erre volt szükségem: egy tiszta versenyre, problémák nélkül, jó rajttal ahhoz képest, hogy a jobb oldalon nem volt akkora tapadás. Tiszta versenyt futottam, persze néha vissza kellett vennem, mert nem voltam százszázalékos. Sokat tanultam az autóról, és ez fontos volt” – összegzett a Max Verstappen és Charles Leclerc mögött célba érkező spanyol.
Ami az állapotát illeti, már a futam után elárulta, fájlalta a nyakát a pénteki balesete után. Sainz a szabadedzésen 47 G-s erővel csapódott a betonfalnak a 14-es kanyarban. „Jobban voltam. De a pénteki ütközésem után még mindig fájt kicsit a nyakam a verseny előtt. Mindenesetre kezeltem és leküzdöttem.”
„Egy elég kemény ütközés után tértem vissza, és nem éreztem magam százszázalékosnak ma. De talán az a tény, hogy nem versenyeztem a legutóbbi két futamon, szintén közrejátszott, és a nyakam megérezte ezt. A kettő kombinációjának fizettem meg az árát, és a verseny egy szakaszán nem is tudtam százszázalékosan nyomni a gázt.”
Érdekesség, hogy a szombaton az övéhez hasonló balesetet szenvedő Esteban Ocon ugyancsak arról számolt be a verseny után, hogy nem volt teljesen jól. „Pontot szereztem úgy, hogy csak ötven százalékos voltak fizikálisan – ez számomra felér egy győzelemmel” – mondta a francia.
Sainz számára a harmadik hely és a célba érkezés ért fel győzelemmel a két csalódást keltő versenyhétvégéje után. „Nem annyira elégtétel ez, de szükségem volt rá. Szükségem volt arra, hogy teljesítsek egy versenytávot, hogy a testem is újra formába lendüljön, és újra ráérezzek, milyen a használt gumikon, sok üzemanyaggal” – mondta a ferraris.
„Még így is követtem el pár hibát a verseny során, csak mert próbálgattam az autót és magamat. Fontos, hogy egy teljes versenyt teljesíthettem, de a futam bizonyos szakaszain elég gyors is voltam, és a csatáknál az is fontos volt, hogy ráéreztem, hogyan kell beosztani az energiatárolót, a gumikat. A jövő szempontjából ezek fontosak.”
Sainzot a végén a lágy gumikra váltó Sergio Pérez gyötörte a harmadik helyért. Az első kanyarban egyszer majdnem meg is előzte, ám nem tudta bevenni a kanyart. Sainz lélekjelenlétén múlt, hogy nem történt ütközés. Elismerte, nem volt könnyű kibekkelnie az első köröket az újraindítás után.
„Elég szoros volt. A friss közepesen volt, én meg a nagyon elhasznált keményen, szóval minden mellette szólt. Az első két-három körben megelőzhetett volna a gumimelegedési fázisban. Aztán biztosra vettem, hogy amint fel tudom melegíteni a gumikat, talán előtte maradhatok. Jó munkát végeztem a védekezéssel, jól osztottam be az energiatárolót. Az egyenesekben igazán gyorsak, ami nem segített. Szoros volt, nehéz volt védekezni, de jól ment” – nyugtázta elégedetten az idén harmadszor dobogóra álló spanyol.
Forrás: M4Sport