Alonso tartolt Valenciában, a Ferrari mindent vitt!

Fernando Alonso nyerte az utolsó tesztnapot Spanyolországban, Valenciában a Ferrarival. Hétfõn és kedden Felipe Massa, most pedig Alonso zárt az élen az F10-es versenygéppel, mely továbbra is gyorsnak, és megbízhatónak tûnik. A második helyet Pedro de la Rosa, míg a képzeletbeli dobogót a hidraulikus problémákkal küszködõ Michael Schumacher kaparintotta meg.

A harmadik tesztnap volt mindközül a leghangosabb, és egyben a legmelegebb is. Már tegnap sejteni lehetett, hogy hatalmas tömeg fog kilátogatni szerdán a valenciai aszfaltcsíkra. A spanyolok kedvence, az idén a Ferrari színeiben versenyzõ Fernando Alonso tegnap érkezett meg a Ricardo Tormo-ra.

Kora reggel (szerdán) több mint 4 kilométeres torlódások voltak a pályára vezetõ úton. A helyiek „megõrültek”, látni akarták kedvencük elsõ körét az F10-es Ferrarival. Az ezt megelõzõ két napon a brazil Felipe Massa tesztelhette a gépet.

A legfrissebb jelentések szerint közel 39 ezer ember látogatott ki a pályára, melynek nagy része természetesen a Scuderia volánja mögött ülõ Alonso-t éltette.

A hõmérõk átlagban 3°C-al mutattak magasabb hõmérsékletet az elõzõ napokhoz képest. Ennek, és természetesen a pályára felkerült gumirétegnek köszönhetõen is jó köridõket tudtak diktálni egyes pilóták.

Alonso mellett még két világbajnok lendült akcióba. A McLaren-Mercedes-nél Gary Paffett és Lewis Hamilton után a bajnoki címvédõ, Jenson Button ismerkedhetett az MP4-25-ös versenygéppel.

A Mercedes gyári csapatánál pedig Michael Schumacher volt a soros. Michael néhány kör erejéig fekete sisakban körözgetett, tesztelve legújabb fejfedõjét. Sajnálatára hidraulika probléma miatt egy órával a leintés elõtt kellett befejeznie a napot.

A „nagymenõk” mellett történelmet is írhattunk, hiszen pályára gurult Vitaly Petrov, Oroszország történetének elsõ F1-es versenyzõje. Vitaly szép, lassan barátkozni kezdett a Renault R30-assal, amit hétfõn, és kedden csapattársa, Robert Kubica tesztelhetett.

A spanyolok triplán örülhettek, hiszen ma Jaime Alguersuari (Toro Rosso) és Pedro de la Rosa (Sauber) is megnézte mi a helyzet kint, az aszfaltcsíkon.

Végül, de nem utolsó sorban Nicolas Hülkenberg, a Williams újonca repesztett az FW32-essel.

Nicolas Pedro de la Rosa-val egyetemben hamar középpontba került. Nem sokkal a 10 órás rajt után (10:26) szépen egymásra talált a tini és a veterán. Összeütköztek, amibõl de la Rosa jött ki rosszabbul. A Ferrarival motorral hajtott C29-es megadta magát. 10 perc szünet után ismét zöld jelzés volt a Valenciában.

A nap nagy részében a pilóták fõként hosszabb etapokra koncentráltak. A nap fõszereplõje Alonso volt. A spanyol a jobb idõjárási és pálya körülményeknek köszönhetõen rövid idõn belül megdöntötte tegnap futott legjobb idejét (1:11.722).